FALİYET ALANLARIMIZ
Sözleşme Hukuku
Mehmet Çakır Hukuk Bürosu, müvekkilinden kendisine intikal ettirilen her ticari sözleşmede, olası bütün hukuki riskleri tespit edip müvekkili şirkete veya işletmeye derinlemesine hukuki analizler sunmaktadır. 

Mehmet Çakır Hukuk Bürosu, uyuşmazlıkların çözümlenmesi araçlarından birisi olan ticari sözleşmeler düzenlemeyi ise, “koruyucu avukatlık” alanı içinde ayrı bir birim olarak yürütmektedir. Dava kaybetmemeyi ana amaç edinen büromuzun, bu ilkesini büyük oranda gerçekleştirebilmesinin ana nedeni, sözleşmelerin düzenlenmesi aşamasında hukukun inceliklerini titizlikle sözleşmelerine yansıtmasındadır. 

Müvekkillerine sözleşme müzakerelerinde, işin en başından itibaren sürekli danışmanlık hizmeti sunarak, müvekkillerinin hata yapmasını önlemede ve ticari başarılarının sürekliliğinin sağlanmasında önemli katkılar yapmaktadır. Mehmet Çakır Hukuk Bürosu, müvekkillerinin haklarını en ciddi şekilde korumak maksadıyla müvekkillerinin sözleşmelerindeki ve sözleşmeler zinciri içindeki “risk açığını” kapatarak müvekkillerinin “minimum hukuki risk” esası üzerinde çalışmalarını sağlamayı amaç edinmiştir. 

Müvekkillerimizin yaptığı, mal alımından şirket ana sözleşmesine, iş sözleşmelerinden proje finansmanına, uyuşmazlıkların sulh yoluyla çözümünden stratejik ortaklıklara varan geniş bir yelpazede müvekkillerin günlük ticari faaliyetlerinde karşılaştığı hemen her konuda sözleşme çalışmaları titizlikle yürütülmektedir.
Bu metin toplam 166 defa görüntülenmiştir